Dr. n. med Sebastian Kwiatkowski
Moja przygoda z ginekologią zaczęła się dość nieoczekiwanie i nie będę Państwa zanudzał szczegółami. Powiem tylko, że obecnie nie wyobrażam sobie innej pracy. Kontakt z pacjentkami daje mi pełna satysfakcje zawodowa a medycyna pozwala realizować ambicje i rozwijać umiejętności.

Urodziłem sie w XX wieku, dla moich dzieci to szmat czasu , szczególnie ze mamy juz druga dekadę XXI. W tym czasie skończyłem Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, wtedy jeszcze Pomorska Akademie Medyczna. Zdobyłem specjalizacje w zakresie położnictwa i ginekologii. Obroniłem doktorat na wydziale lekarskim, którego tematyka był poród przedwczesny. Od kilkunastu lat pracuje w Klinice Położnictwa i Ginekologii. Kilka lat temu razem z kolegami stworzyliśmy centrum diagnostyki położniczo-ginekologicznej DARMED, które cały czas staramy sie rozwijać. Współpracuje ze szpitalem koncernu Asklepios w Niemczech w przygranicznym Schwedt. Każda z tych aktywności pozwala zdobywać mi nowe doświadczenia, które wykorzystuje w leczeniu moich pacjentek. Staram sie aby z pracy w ośrodku klinicznym mogli korzystać również inni, dlatego jestem autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji w specjalistycznym piśmiennictwie zarówno polskim jak i zagranicznym. Cały czas prowadzę dalsza badania naukowe.

Pracując w praktyce ginekologicznej zajmuję się diagnostyką uroginekologiczną (problemy z obniżeniami narządów, nietrzymaniem moczu), onkologiczną w zakresie nowotworów narządu rodnego, endokrynologiczną, regularnymi kontrolami pod postacią wykonywania cytologii, kolposkopii, ocenie mikrobiologicznej, antykoncepcją, leczeniem niepłodności. W centrum moich zainteresowań jest opieka prenatalna nad kobietami zamierzającymi być i będącymi w ciąży.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu specjalizuję się w ocenie ultrasonograficznej narządu rodnego (rutynowe i konsultacyjne badania usg dla kobiet nie będących ciąży), gruczołów sutkowych ( skryningowa ocena piersi w czasie corocznych kontroli). Aparaty ultrasonograficzne na których pracujemy pozwalają mi na konsultacyjne badania w najtrudniejszej dziedzinie ultrasonografii położniczo-ginekologicznej. Zajmuję się badaniami prenatalnymi ( tzw. "genetyczne") w przebiegu ciąży. Oceniam precyzyjnie budowę rozwijającego się dziecka. W razie pojawiających się wątpliwości wykonuję w tej dziedzinie badania konsultacyjne.

A poza tym lubię góry, ciszę, truskawki. Znam dwa języki obce choć w dzisiejszych czasach to ponoć już norma. I kieruję się dwoma sentencjami: "Vincit Omnia Industria" i "Carpe Diem". Choć na to drugie nie zawsze, przynajmniej na razie wystarcza czasu.